This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Home Biblioteka
Biblioteka
Nowa strona biblioteki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Alicja Myślisz   
piątek, 20 listopada 2015 08:06

Biblioteka podbija Facebooka!


Zapraszam do polubienia i śledzenia wszystkich wydarzeń związanych z biblioteką i działającym przy niej Klubem Miłośników Książki:

Biblioteka Szkolna w Chłapowie

Zmieniony: piątek, 20 listopada 2015 08:22
 
Czytam sobie w bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisany przez Alicja Myślisz   
piątek, 16 października 2015 19:49

 

W październiku biblioteka uczestniczy w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej "Czytam sobie w bibliotece". W jego ramach odbyły się już trzy warsztaty, w których uczestniczyły klasy II a, II b i III. Tematyka spotkań każdorazowo była inna, lecz podstawą każdej była historia z jednej z książek przysłanych przez organizatora. I tak:

 

  • klasa II a uczestniczyła w warsztatach Podróżnicy na tropie na podstawie książki Rafała Witka "Maja na tropie jaja". Ich celem było pokazanie podróży i elementów, czynności z nią związanych. Dzieci poznały różne środki transportu, "pakowały" wspólną walizkę z niezbędnymi w podróży rzeczami oraz z pomocą mapy odnajdywały ciekawe miejsca w różnych zakątkach świata;
  • klasa II b uczestniczyła w zajęciach pn. Gdy pada deszcz... przeprowadzonych po zapoznaniu się z książką Rafała Witka "Walizka pana Hanumana". Omawialiśmy nasze sposoby radzenia sobie z nudą w czasie deszczu, a także siłę naszej fantazji i wyobraźni. Spotkanie to zaowocowało stworzeniem przez uczniów historyjek (storyboard) związanych z deszczem i jego następstwami;
  • klasa III uczestniczyła w spotkaniu pod tytułem Szarka i wilki, które zainicjowała zabawa w tropienie zwierząt po śladach. Następnie zapoznaliśmy sie z książką Ewy Nowak "Szarka", która pozwoliła nam na wymianę informacji i doświadczeń związanych z dzikimi zwierzętami. Warsztaty polegały również na stworzeniu przez uczniów scenografii do przedstawienia pt. Życie wilków.
W przygotowaniu są jeszcze zajęcia dla klasy I, które odbędą się w niedługim czasie, i z których również powstanie relacja na naszej stronie.
Dziękuję moim dotychczasowym uczestnikom i przypominam - w bibliotece nie zawsze musi być cicho ;)

 

Zmieniony: piątek, 16 października 2015 20:43
 
Biblioteka Przyjazna Uczniowi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Alicja Myślisz   
poniedziałek, 15 czerwca 2015 09:37

Zmieniony: poniedziałek, 15 czerwca 2015 09:42
 
W szkole czytamy dzieciom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Alicja Myślisz   
poniedziałek, 08 czerwca 2015 08:18

W tym roku nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Dzięki współpracy naszych nauczycieli udało nam się zaprosić do czytania niezwykłych gości - przedstawicieli władz z naszego rejonu:

1. Stefana Klein, Przewodniczącego Rady Miasta Władysławowa,

2. Michała Kowalskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Puckiego,

3. Dariusza Marzejona, sołtysa wsi Chłapowo.

Wszystkim panom składamy serdeczne podziękowania za chęć czytania naszym uczniom. Na te 20 minut każdego dnia dzieci czekały z niecierpliwością!

 

Zdjęcia

Zmieniony: poniedziałek, 08 czerwca 2015 08:28
 
Noc Detektywów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Alicja Myślisz   
sobota, 30 maja 2015 09:58

W nocy 29/30 maja 2015 r. 11 osób z klasy III wraz z wychowawczynią oraz 3 osoby z Klubu Miłośników Książki uczestniczyło w imprezie bibliotecznej pn. Noc Detektywów.

Rozpoczęliśmy od zebrania się w sali nr 14, gdzie zostawiliśmy swoje rzeczy do spania, zapoznaliśmy się z zasadami uczestnictwa w zabawie, a następnie pomaszerowaliśmy do kuchni by wspólnie przygotować pizzę. Podzieliliśmy się na kilka zespołów, z których każdy otrzymał inne zadanie: jeden kroił dodatki do pizzy, inny przygotowywał ciasto, jeszcze inny rozkładał ciasto na blachę. Ostatnim punktem przygotowań było ułożenie dodatków na swoim skrawku pizzy. Towarzyszyła temu wolność wyboru, więc każdy zrobił sobie swój niepowtarzalny kawałek. W sumie udało nam się upiec aż 3 pizze, które z entuzjazmem zjedliśmy.

Następnie klasa III przystąpiła do gry detektywistycznej, przez którą przeprowadził ich odnaleziony w bibliotece trup. O odnalezienie skarbu rywalizowały 4 grupy, a ich zadania polegały na:

1. odkryciu wiadomości ukrytej na dnie kubka z mlekiem,

2. odszukaniu za pomocą szkła powiększającego ukrytych liter,

3. odczytaniu wiadomości za pomocą lustra,

4. odgadnięciu przedmiotu znajdującego się w zamkniętym pudełku wyłącznie za pomocą dotyku,

5. rozszyfrowaniu wiadomości ukrytej w książkach.

Pomocą w razie trudności mieli służyć uczniowie z KMK. W sumie na te zadania przeznaczono 60 minut, lecz pierwsza grupa znalazła swoją część skarbu już po 30 minutach. Za to otrzymała specjalne nagrody - minigry na inteligencję. Gdy pozostali uczestnicy odnaleźli swoje części skarbu wówczas wszyscy otrzymali Odznaki Superdetektywów oraz przybory - notesy i długopisy.

Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do sali i rozpoczęliśmy część filmową, po której nastąpiła cisza nocna.

Następnego dnia wstaliśmy skoro świt, przygotowaliśmy sobie śniadanie i - mając jeszcze czas do powrotu - obejrzeliśmy jeszcze ekranizację lektury (która swoją drogą znacznie odbiega od pierwowzoru). Na sam koniec wszyscy otrzymali zaświadczenia o uczestnicwie w Nocy Detektywów, a członkowie Klubu podziękowania za pomoc.

Organizatorem tego nocowania była p. Alicja Myślisz.

 

Zdjęcia

Zmieniony: sobota, 30 maja 2015 10:28
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 4