This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Home
Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Chłapowie
Projekt UNICEF "Wszystkie kolory świata" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Fijoł   
środa, 26 kwietnia 2017 22:04

W dniu 09.03.2017r. odbyła się licytacja laleczek, symbol pomocy dla dzieci z Afryki. Wszystkie laleczki, a było ich 30 znalazły swoich opiekunów i udało się uzyskać 720 zł. Pieniądze zostały przekazane wraz ze sprawozdaniem z przebiegu akcji na konto UNICEF Polska. Akcja pomocy dzieciom z Angoli była czymś wyjątkowym i pozostanie w pamięci.

Ogromne słowa podziękowania należy skierować do uczniów i ich rodziców, którzy nie zawiedli. Gdyby nie oni, nie byłoby tych pięknych i jedynych w swoim rodzaju laleczek. To dzięki uczniom i rodzicom możemy realizować tę piękną misję w naszej szkole.

Przygotowała: p. Małgorzata Wołoszyk

 

ZdjęciaZmieniony: wtorek, 02 maja 2017 09:05
 
Warsztaty przyrodnicze w Błękitnej Szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Fijoł   
środa, 22 marca 2017 21:10

15 marca 2017 r. uczniowie klasy I i II uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych w Błękitnej Szkole we Władysławowie.

Pani Małgorzata Piotrowicz, entomolog, zapoznała dzieci z wybranymi gatunkami zwierząt występującymi w mieście oraz ich znaczeniem w tworzeniu bioróżnorodności krajobrazu miejskiego. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły również w dokarmianiu ptaków, udały się na poszukiwanie zwierząt w pobliżu szkoły oraz podziwiały domek dla owadów. Na zakończenie spotkania pani Małgosia przedstawiła nam swoje zwierzątko - afrykańskiego ślimaka Ziemniaka, który od razu zyskał sympatię wszystkich uczestników warsztatów.

Zdjęcia


Zmieniony: niedziela, 26 marca 2017 09:38
 
Szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Fijoł   
środa, 22 marca 2017 20:33

10 marca 2017 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej. Ich celem było wyłonienie reprezentantów do gminnych eliminacji tego konkursu.

Recytatorami byli uczniowie klas I-VI. Każdy z nich zaprezentował dwa utwory polskich autorów.

Komisja oceniła występy dzieci, biorąc pod uwagę stopień opanowania tekstów, dykcję, interpretację oraz ogólne wrażenie.

Naszą szkołę reprezentować będą w dalszym etapie konkursu następujące osoby:

klasy I-III

I miejsce  Roksana Budnik

II miejsce  Stanisław Chmielewski i Dominik Glowienke

III miejsce Blanka Bujczenko

Klasy IV-VI

I miejsce  Maja Necel

II miejsce  Agata Trzebiatowska i Amelia Labudda

III miejsce  Izabela Necel, Agnieszka Jeka i Julia Szomborg

Wyróżniono również następujące osoby: Kingę Chmielewską, Oliwię Gadawską, Agatę Hincka i Dominika Pająka.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne zaprezentowanie się podczas konkursu. Gratulujemy laureatom i trzymamy kciuki – powodzenia w gminnym eliminacjach!

Przygotowała p. Aleksandra Reske

Zdjęcia

Zmieniony: środa, 29 marca 2017 18:37
 
Walentynki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Fijoł   
środa, 22 marca 2017 19:35

16 lutego 2017 r. uczniowie klas 0-VI bawili się na zabawie walentynkowej przy znanych przebojach dla dzieci. W przerwach między tańcami każdy chętny mógł wziąć udział w licznych konkursach przygotowanych przez panie Małgorzatę Płóciennik i Alicję Soldatke. Walentynkowa poczta dostarczyła adresatom kartki i serduszka z życzeniami oraz słowami sympatii. Podsumowaniem dobrej zabawy było podliczenie serduszek. Największą ilość dowodów sympatii i tytuł Miss Walentynek otrzymała Izabela Necel z klasy V, natomiast Misterem Walentynek został uczeń klasy IIIa Staś Chmielewski. Gratulujemy!

Wszyscy uczniowie w tym dniu nie opuścili zabawy bez pamiątkowego zdjęcia wykonanego w FOTOBUDCE oraz drobnego upominku - czerwonego lizaka w kształcie serca.

Przygotowała: p. Alicja Soldatke

Zdjęcia


Zmieniony: niedziela, 26 marca 2017 09:37
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 7 z 43