Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Home
Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Chłapowie
Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Fijoł   
niedziela, 03 lutego 2013 16:23

Uroczystości środowiskowe z okazji Dnia Babci i Dziadka zagościły u nas na dobre. W tym roku również uczniowie klas młodszych zaprosili do szkoły swoich dziadków, aby wierszami, piosenkami i inscenizacjami uczcić ich święto.

Nie zabrakło też własnoręcznie wykonanych prezentów, konkursów i słodkiego poczęstunku, w którym, jak zawsze, pomogły nieocenione mamy.

Klimat tamtych chwil najlepiej oddają umieszczone poniżej zdjęcia.

Zdjęcia

Zmieniony: poniedziałek, 10 czerwca 2013 20:22
 
Projekt edukacyjny "Tydzień grzeczności?" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Fijoł   
niedziela, 03 lutego 2013 14:51

W dniach 14-18 stycznia 2013 r. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Tydzień grzeczności?", przygotowanym przez studentkę PWSNS w Gdyni, panią Paulę Fijoł.

Głównym celem projektu było utrwalanie wśród dzieci dobrych zachowań, a tym samym przeciwdziałanie agresji słownej i czynnej.

Hasła projektu realizowane były kolejno w ciągu pięciu dni:

1. "Przyjazna szkoła"

W poniedziałek dzieci szukały odpowiedzi na pytania: Czy nasza szkoła jest bezpieczna, jak czują się podczas zajęć i przerw międzylekcyjnych oraz jak wyglądają ich relacje z rówieśnikami. Swoje przemyślenia przedstawiły na drzewkach emocji za pomocą kolorowych listków.

2. "Dzień życzliwości"

Tym razem zadaniem uczniów było wykonanie plakatów pt. "Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe" oraz przedstawienie scenek dobrego zachowania w różnych miejscach i różnych sytuacjach (w sali lekcyjnej, na korytarzu szkolnym, w sklepie, w bibliotece itp.).

3. "Dzień czarodziejskich słówek"

Tego dnia dzieci wysłuchały opowiadanie W. Osiejewy "Czarodziejskie słowo". Rozmowa na temat treści utworu okazała się pomocna w poszukiwaniu słów, które sprawiają, że wszyscy są dla siebie mili i uczynni.

Następnie wszyscy zabrali się do kolorowania i wycinania "czarodziejskich kwiatków", które później wręczali różnym osobom w szkole i poza szkołą. Za każdym razem wypowiadali jedno z magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry...

4. "Dzień niespodzianek"

W tym dniu każda z klas przygotowywała prezent-niespodziankę dla wylosowanej wcześniej klasy. Następnie wręczała go i czekała na niespodziankę dla siebie.

"Co jest przyjemniejsze, obdarowywanie kogoś, czy być obdarowanym?" - na to pytanie nikt nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć.

Czekając na przybycie kolegów i koleżanek dzieci umieszczały kolorowe listki na końcowych drzewkach emocji. Jakże pozieleniało w salach.

Na koniec ostatnie zadanie - wybór królowej i króla grzeczności w każdej z klas. Wybór o tyle trudny, iż każde z dzieci zasłużyło na to miano. Wszyscy wspaniale wykonywali zadania, byli grzeczni i starali się stosować zasady dobrego zachowania. W końcu, w demokratycznych wyborach wyłoniono zwycięzców.

5. "Wybory królowej i króla grzeczności"

W piątek wszyscy uczniowie i ich wychowawcy zebrali się w jednej z sal lekcyjnych, gdzie nastąpiło podsumowanie projektu. Każda z klas zdała relację z wykonanych zadań i przedstawiła swoich przedstawicieli, którzy dzielnie odpowiadali na pytania, dotyczące zasad dobrego zachowania.

Komisja konkursowa miała nie lada zadanie z wyłonieniem zwycięzców, a werdykt zaskoczył i ucieszył wszystkich.

Tytuł królowej i króla grzeczności 2013 otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu:

z klasy 0 - Oliwia Gadawska i Piotr Rozpędowski

z klasy I - Julia Łazaj i Kamil Czopek

z klasy IIa - Aleksandra Grzegórska i Damian Styn

z klasy IIb - Julia Bisewska i Patryk Dombke

z klasy III - Wiktoria Lessnau i Piotr Kubacz.

Gratulujemy "koronowanym głowom" i wszystkim uczestnikom projektu. Mamy nadzieję, że "tydzień grzeczności" nie zakończy się na tych wyborach i będzie trwał bardzo, bardzo długo.

Zdjęcia

 

Zmieniony: sobota, 16 marca 2013 15:35
 
Jasełka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Fijoł   
sobota, 12 stycznia 2013 17:37

21 grudnia - ostatni dzień w szkole przed świętami. Ostatni i jakże odświętny. Od rana w każdej z klas słychać było kolędy, dźwięk łamanych opłatków i cicho składane życzenia.

Dopełnieniem tego radosnego dnia były jasełka, przygotowane przez uczniów klasy III pod kierunkiem pani Alicji Soldatke i pani Izabeli Kohnke.

Bajkowa scenografia, cudowne kostiumy, mnóstwo kolęd i ... nowo narodzone Dzieciątko, niosące radość, spokój i nadzieję na jeszcze lepszy rok.

Kilka godzin wcześniej również dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały małe jasełka swoim rodzicom.

Zdjęcia

Zmieniony: niedziela, 13 stycznia 2013 20:40
 
Mikołajki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Fijoł   
sobota, 12 stycznia 2013 17:28

6 grudnia to dzień, w którym wszyscy z niecierpliwością oczekują na przybycie tajemniczego gościa w czerwonym płaszczu z długą, śnieżnobiałą brodą. W tym roku również o nas nie zapomniał. Przybył do naszej szkoły z samego rana, obdarowując młodszych i starszych promiennym uśmiechem i prezentami.

Ale nie tylko św. Mikołaj był naszym gościem. Odwiedziła nas również burmistrz miasta Władysławowa, pani Grażyna Cern, która rozdała dzieciom słodycze.

Zdjęcia.

Zmieniony: niedziela, 13 stycznia 2013 20:42
 
« PoczątekPoprzednia31323334353637383940NastępnaOstatnie »

Strona 40 z 41