Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Home
Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Chłapowie
Mitologiczna wiosna! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Fijoł   
czwartek, 18 maja 2017 16:03

Dlaczego na wiosnę świat się zieleni i pokrywa kolorowymi kwiatami? Na to pytanie odpowiedzieli uczniowie klasy VI., prezentując swoim młodszym kolegom program artystyczny pt. ,,Mitologiczna wiosna”.

Na chwilę przenieśliśmy się do starożytności  i spotkaliśmy tam ...bogów greckich. Poznaliśmy historię bogini Demeter i jej córki, w której zakochał się Hades, władca świata zmarłych. Porwał dziewczynę do swego królestwa. Ten czyn spowodował pasmo nieszczęść na ziemi, ludzie i zwierzęta  umierali z głodu a wszystko to za sprawą zemsty bogini urodzaju, Demeter.

Bogowie musieli temu zaradzić, do akcji wkroczył sam Zeus. Z pomocą pozostałych

bogów przekonał zrozpaczoną Matkę do pójścia na kompromis.

Od tej pory córka bogini urodzaju pół roku zostaje z Hadesem , a na pozostałe miesiące wraca do swej matki. Wtedy świat się zieleni i zakwitają kwiaty- jest wiosna!

Tak to oto szóstoklasiści wytłumaczyli nam, skąd się wzięła ta cudowna pora roku. Spotkanie zakończyło wspólne odśpiewanie piosenki ,,Wiosna”.

Wiosna- cieplejszy wieje wiatr

Wiosna- znów nam ubyło lat

Wiosna- wiosna wkoło

rozkwitły bzy...

Przygotowała: p. Aleksandra Reske

 

Zdjęcia

Zmieniony: czwartek, 01 czerwca 2017 10:13
 
IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn. "Portret w kolorze uśmiechu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Fijoł   
niedziela, 14 maja 2017 15:39

W kwietniu 2017 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie rozstrzygnięto IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn. "Portret w kolorze uśmiechu". Do konkursu zgłoszono 1558 prac plastycznych ze 170 placówek z Polski. Jury przyznało 16 nagród i 65 wyróżnień. Wśród laureatów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły:

wyróżnienie otrzymała Julia Myślisz - uczennica klasy I (opiekun: p. Aleksandra Pietrzak)

wyróżnienie otrzymała Kinga Chmielewska - uczennica klasy V (opiekun: p. Anna Fijoł)

Dodatkową nagrodą dla Kingi będzie wykorzystanie jej pracy
w publikacji nutowej pt. "Portret w kolorze uśmiechu" Wydawnictwa "Marakel".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 


Zmieniony: niedziela, 14 maja 2017 19:55
 
VIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny pn. "Świat wokół mnie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Fijoł   
niedziela, 14 maja 2017 15:14

27 kwietnia 2017 r. w Gdyńskiej Szkole Społecznej miało miejsce uroczyste rozdanie dyplomów i nagród laureatom VIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn. "Świat wokół mnie". W gronie nagodzonych osób znalazły się dwie uczennice naszej szkoły:

III miejsce otrzymała Daria Necel - uczennica klasy VI (opiekun: p. Anna Fijoł)

wyróżnienie otrzymała Daniela Wujke - uczennica klasy II (opiekun: p. Anna Fijoł)

Gratulujemy sukcesu!!!

Zdjęcia


 

Zmieniony: niedziela, 14 maja 2017 19:57
 
Dzień Ziemi w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Fijoł   
niedziela, 14 maja 2017 14:57

21 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Apel przygotowany przez uczniów klas III b i V pod kierunkiem wychowawców miał na celu zwrócenie uwagi na sprawy związane ze stanem środowiska naturalnego i jego ochroną. Prezentacja towarzysząca opowiadaniu o Ziemi, powstawaniu na niej życia a w końcu pojawieniu się człowieka i prowadzonej przez niego działalności pozwoliła na dostrzeżenie piękna naszej planety i zmian jakich dokonał i dokonuje na niej człowiek. Pojawiające się wszędzie śmieci, dymy z kominów fabryk, smog i ginące rośliny i zwierzęta pokazują, że należy zadbać o nasze środowisko. Uczniowie wskazali jak należy pomóc Ziemi za pomocą wierszy i przygotowanych przez siebie transparentów. Hasła przedstawiły konkretne działania i zachowania, które należy codziennie wprowadzać w życie. Chcemy przecież, aby Ziemia była czysta i piękna nie tylko dla nas, ale też dla przyszłych pokoleń, aby zwierzęta i rośliny były nie tylko na obrazku.

Ubrania w kolorach Ziemi, w których przyszli tego dnia do szkoły uczniowie symbolizowały różnorodność i piękno naszej planety. Czyńmy wszystko, aby zachować je jak najdłużej.

Przygotowała: p. Wioletta Karczewska


Zdjęcia


Zmieniony: niedziela, 14 maja 2017 19:58
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 41